parallax background

Тибетська медицина

PADMA UKRAINE

ОСНОВИ

Доктрина медицини та конституції Тибету - це вчення про п'ять елементів: землю, воду, вогонь, вітер і космос.

Будь то макрокосм або мікрокосм, все складається з цих п'яти основних сил і відповідає один одному. Людина перебуває в контакті зі світом та всесвітом через п'ять елементів.

За допомогою тих самих п'яти елементів лікарі Тибету також знаходять доступ до хвороб і ліків. З їхньою допомогою можна вплинути як на життєздатність розуму, так і на тіло.

Тибетська медицина та конституційна теорія прагнуть внутрішнього балансу сил у тілі. Суть цього вчення - це відповідна типу дієта та використання переважно рослинних сумішей з кількома речовинами.

Вони складаються з великої кількості різних натуральних речовин, які взаємно підтримують ефективність один одного та компенсують можливі небажані ефекти. В результаті ці формули, що складаються з кількох речовин, діють одночасно на кількох рівнях організму.

tib-med

ТРИ ДИНАМІЧНІ ПРИНЦИПИ

5 елементів проявляються в людині через три динамічні принципи: Лунг, Тріпа та Бекен. Лунг позначає принцип руху, Тріпа - принцип нагріву, а Бекен відображає стабілізуючі та охолоджуючі аспекти організму.

Коли три принципи перебувають у рівновазі, то тіло та розум здорові. Дисгармонія спочатку виявляється в енергетичному дисбалансі та згодом може перерости у фізичний чи психічний розлад, який у гіршому випадку переросте у хворобу.

З точки зору Тибету причина всіх хвороб криється в «невігластві» людини. Це створює ілюзію поділу між людьми та навколишнім середовищем.

Зі сприйняттям «Я» і «Моє» виникають три основні «отрути розуму»: ненависть, невігластво і жадібність. Вони є прямою причиною дисбалансу між Лунг, Тріпа та Бекен.

На них також впливають зовнішні фактори, такі як індивідуальна поведінка, дієта, вплив довкілля та кліматичні умови. Наприклад, у холодному та вітряному місці Лунг в організмі збільшується.

Трипа накопичується у сухих та спекотних місцях, а принцип Бекена збільшується у вологих чи холодних регіонах. Метою медицини Тибету та конституційної науки є підтримання балансу всіх трьох тілесних принципів.

tib-med

ДІАГНОЗ

Тибетська медицина та конституційна доктрина радять змінити поведінку чи лікування, якщо три енергії тіла не збалансовані. Щоб уточнити це, лікар Тибету або експерт спочатку ставить питання про поведінку і дієту пацієнта. Його пропозиції щодо можливого коригування поведінки або зміни дієти є важливою частиною терапії.

Після опитування лікар Тибету поглиблює своє перше враження за допомогою пульсової діагностики. Вона вважається найважливішим методом діагностики в медицині Тибету. Тибетський лікар відчуває безліч різних впливів, які, як морські хвилі, можуть приймати різні форми.

Лікар може використовувати різні типи пульсу, щоб визначити, який із трьох принципів тіла порушений і який орган уражений. Щоб розрізняти численні пульсові хвилі та мати можливість поставити діагноз на їх основі, лікарю медицини Тибету потрібна велика практика, багаторічний досвід і відповідна підготовка.

Діагностика язика та сечі доповнює картину лікаря. За допомогою трьох методів обстеження він отримує диференційовану інформацію про загальний енергетичний стан пацієнта та стан окремих органів.

На Youtube - у уривку з фільму Франца Райхле «Знання зцілення» - Доктор Тензін Чодрак, старший особистий лікар Далай-лами і визнаний майстром тибетської медичної традиції, докладно описує пульсову діагностику.

tib-med

ТЕРАПІЯ

Згідно з розумінням медицини Тибету та конституційної доктрини, багато недуг і хвороб можуть бути пов'язані з неправильним харчуванням і способом життя. Тому адаптація до оптимальних умов є першим терапевтичним кроком. В результаті, завдяки багатству знань Тибету, доступні різні зовнішні і внутрішні методи лікування.

Зовнішня терапія включає припікання. Це термічна обробка точок меридіана, щоб запустити потік енергії та зняти блокування. Є також різні види масажу, компресів, а також парові та лікувальні ванни на вибір.

Тибетські багатокомпонентні суміші у формі лікарських засобів використовуються лише тоді, коли рекомендовані зміни в поведінці та/або одних лише зовнішніх терапій вже недостатньо або коли симптоми прогресують.

Природні ліки та харчові добавки, так звані суміші з декількох речовин, лежать в основі медицини Тибету та конституційної теорії. З їх допомогою в тілі та розумі можуть виникати легкі імпульси, що сприяють самовідновленню або благополуччю пацієнта.

Традиційно тибетські ліки складаються з рослинних, мінеральних та тваринних компонентів.

Капсули ліків та дієтичних добавок PADMA містять тільки рослинні та мінеральні компоненти.

ІСТОРІЯ

Основа традиційної медицини Тибету була закладена в 8 столітті нашої ери.

Письмова основа, «Чжуд-ши», в якій описано 84 000 хвороб та сотні рецептів трав, також датується цим часом.

Вважається стандартною роботою медицини Тибету.

Дізнатися докладніше

ДОСЛІДЖЕННЯ

Щоб гарантувати збереження знань про медицину Тибету та конституційну теорію, PADMA з самого початку була віддана просуванню наукових досліджень тибетських формул і рослин, і буде продовжувати робити це в майбутньому.

Дізнатися докладніше