parallax background

Історія медицини Тибету

PADMA UKRAINE

ДЖЕРЕЛА ТИБЕТСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ТА КОНСТИТУЦІЙНОЇ ДОКТРИНИ

Джерела тибетської медицини та конституційної теорії лежать у добуддійській епосі релігії Бон. Анімістичну лікувальну практицу Бон за кілька століть до нашого часу викладав Шенраб Міво. Він включав індивідуальні лікувальні практики, правила харчування та елементарну медицину.

Шаманські практики та натуропатія бон були реформовані і отримали подальший розвиток у першій половині VII століття нашої ери за царя Тибету Сонгцен Гампо.

На пропозицію двох своїх дружин, китайської принцеси Веньчен та непальської принцеси Бхрікуті, король Сонгцен Гампо запросив лікарів з Індії, Китаю, Ірану, Непалу та Кашміру.

Дальший розвиток отримав сценарій Тибету, і на тибетську мову були перекладені різні медичні тексти.

tib-med
tib-med

ТИБЕТСЬКА МЕДИЦИНА НА ШЛЯХУ ДО СУЧАСНОСТІ

До китайської окупації Тибету у 1959 році у столиці, Лхасі, було два медичні центри: Чакпорі та Мен-Ці-Кханг.

Під час Культурної революції Чакпорі та багато цінних писань було знищено.

Через смерть багатьох лікарів частина традиційних практичних знань була безповоротно втрачена.

На щастя, Мен-Ці-Кханг у Лхасі пережив цей період, і сьогодні в Тибеті знову викладають і практикують медицину Тибету.

У 1961 році уряд Тибету у вигнанні на півночі Індії відновив Тибетський медичний і астрономічний інститут (TMAI).

Метою є збереження, просування та подальший розвиток традиційних знань тибетської медицини та астрології.

Сьогодні в Індії існує велика кількість дочірніх клінік. Інститут Чакпорі також було відновлено в Індії.

tib-med

ЙОГО СВЯТІСТЬ ДАЛАЙ-ЛАМА XIV НАВІДАВ КОМПАНІЮ PADMA AG

Його Святість XIV Далай-лама послідовно і рішуче відданий подальшому розвитку медицини Тибету і її закріпленню на Заході.

З нагоди свого візиту до компанії PADMA AG у серпні 2005 року Далай-лама закликав навести міст між західною та східною медициною:

tib-med

ТИБЕТСЬКА МЕДИЦИНА ТА КОНСТИТУЦІЙНА ДОКТРИНА СЬОГОДНІ

Сьогодні у всьому світі налічується близько 2000 навчених лікарів Тибету. Незважаючи на відносно невелику кількість лікарів Тибету, медицина Тибету практикується в Азії далеко за межами Тибету, наприклад, в Індії, Непалі, Бутані, Монголії та Росії. У деяких регіонах Росії тибетсько-бурятська медицина утвердилася поряд із традиційною медициною.

ПІЗНАННЯ ЯК МЕДИЧНА СИСТЕМА

У Центрі східної медицини в Улан-Уде лікарі Тибету намагаються відкрити нові шляхи. Наприклад, ви хочете змоделювати пульсову діагностику за допомогою комп'ютерних методів.

Найважливішим місцем медицини Тибету є і залишається Інститут Мен-Ці-Кханг в Дхарамсалі. З 2009 року «Сова рігпа», знання зцілення Тибету, було офіційно визнано індійською державою - поряд з аюрведичною медициною.

ТИБЕТСЬКА МЕДИЦИНА НА ЗАХОДІ

Деякі з лікарів Тибету емігрували до Європи, США і Канади. Своїми знаннями ці лікарі сприяли поширенню медицини Тибету і конституційного навчання на Заході. Проте з юридичних причин їм часто не дозволяють працювати як «тибетські лікарі» на Заході.

Потім вони передають свої знання в галузі консультування з питань здоров'я або харчування на благо пацієнта (наприклад, в Тибетському медичному центрі в Іспанії, в Інституті медицини Тибету Нью-Юток або в Міжнародній академії традиційної медицини [ IATTM ], обидва в Італії) .

Тибетська медицина та конституційна доктрина прагнуть на Заході отримати офіційне визнання - як, наприклад, в інших країнах. Лише наукові дослідження та документація щодо їх ефективності можуть забезпечити таке визнання у довгостроковій перспективі.

ШВЕЙЦАРІЯ ВВАЖАЄТЬСЯ ПІОНЕРОМ

У цьому відношенні Швейцарія є піонером у тому, що Швейцарське агентство терапевтичних продуктів Swissmedic визнало додаткову медичну категорію «Тибетські ліки» і схвалило перші лікарські засоби Тибету ще в 1970-х роках.

Тибетська медицина

Тибетська медицина та конституційна теорія - це цілісна медицина та система харчування, заснована на вченні про п'ять елементів - землю, воду, вогонь, вітер і космос.

П'ять елементів проявляються в людях через три принципи: лунг, тріпа та бекен.

Коли ці три принципи врівноважені, ми почуваємося психічно та фізично здоровими.

Дізнатися докладніше

ДОСЛІДЖЕННЯ

Щоб гарантувати збереження знань про медицину Тибету та конституційну теорію, PADMA з самого початку була віддана просуванню наукових досліджень тибетських формул, і продовжуватиме робити це в майбутньому.

Дізнатися докладніше